Dış Cephe Kaplama Nedir?

Dış cephe kaplama ses ve ısı geçişini azaltan bir uygulamadır. Isının iletim direncini artırarak optimum ısıl düzeyi sağlamaktadır. Binada yalıtım yapılırken binanın bir kısmını değil de tüm binayı ele almak gerekir. Çünkü amaç kullanım açısından sağlıklı bir yalıtım elde etmektir. Dış cephe kaplaması ile binanın ömrü uzarken oluşabilecek ısı kaybının da önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlanmış olur. Sağlanan enerji tasarrufu hem doğaya hem de insanların ekonomisine katkıda bulunur. Bunun yanında insan sağlığını kötü yönde etkileyecek etkenlere karşı önlem alınmış olur.

Dış cephe kaplama binanın yalıtımını sağlarken aynı zamanda binaya görsel bir etki kazandırır bu durum da tasarım açısından binanın hoş görünmesini sağlar. Binaya uygulanması zor değildir ve binaya ağırlık vermez çünkü malzeme olarak oldukça hafiftir. Dış cephe kaplama sonucu depolanan ısı miktarı oldukça düşük ve kısıtlıdır çünkü bina içerisindeki ısının soğuması yani oluşan ısı kaybı oldukça az ve geç olur.

Özetle dış cephe kaplama yapıyı kar, dolu, yağmur, fırtına, güneş ışınları, gürültü gibi etkenlere karşı korur. Üstelik farklı renk ve tasarımlar ile de binanızın estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bina çevresinde oluşan gürültüleri minimize eder ve hatta neredeyse %99 önleyebilir. Ayrıca suya karşı da direnç sağlayarak binada oluşacak nem ve küfü önler. Böylece insan sağlığını tehdit eden unsurları yok etmiş olur. Ayrıca ciddi enerji tasarrufları ile de doğayı korur.

 

Dış cephe kaplama ses ve ısı geçişini azaltan bir uygulamadır. Isının iletim direncini artırarak optimum ısıl düzeyi sağlamaktadır. 

0.553.176 5176